Ürglooduse objektide andmete kuvamine

Ürglooduse objekt: Miku RaudkividVäljad: peida ,kuva
NimiMiku Raudkivid
LoodusobjektRändrahn, kivi
AsukohakirjeldusMuuga aedlinnast lõunas, paekaldast põhja pool.
IseloomustusKaks lähestikku seisvat rabakivi (viiburgiiti) rahnu. I Miku Raudkivi, mille pikkus on 6,1 m, laius 5,2 m, kõrgus 4,4 m, ümb. maapinnal 17,8 m ja pealtvaates 20 m. See kujutab järskude külgede ja lameda, veidi põhja suunas kaldu laega ning paljude pragudega rahn. Suuremates pragudes kasvab kivi-imarat ja rohututte. Sammalt on kivi pinnal vähe, peamiselt põhjaküljel.; ka samblikke on suhteliselt vähe. Rahnu külgedel paistab silma ohtralt valgeks porsunud äärisega ovoide.
II Järikivi, mis paikneb nagu järi suure kivilaua ees, on 5,3 m pikk, 3,9 m lai, 1,9 m kõrge, ümbermõõduga 14, 5 m. Pealt on ta tasane. Kivis esineb kinnislõhesid. Kivi pinnal kasvab palju sammalt, samblikke on vähe: Külgedel leidub kivi-imarat ja rohututte.
Ümbruskonnast on teised ränrkivid enamasti ära veetud. Aluspõhi (oobulusliivakivi) on vähem kui 1 m sügavusel.
TähtsusTeaduslik, populaarteaduslik, õppeotstarbeline, turistlik, maastikuline, esteetiline.
SeisundRahuldav. Rahnude ümber on põõsad.
KaitseÜksikobjektina looduskaitse all.
UuritusRahnudele juhtis tähelepanu Ilmar Ots / Eesti Loodus 1971. Nr.1. Lk. 28/, kes neid ka kirjeldas. Kuna rahnud asuvad end. Miku talu lahusa heinamaatükil, minetatakse suurt rahnu Miku Raudkiviks. I. Ots toob nimetatud töös selle foto.
1988.a. sügisel uuris rahnu K. Müürisepp, kelle pildistatud kolme värvusdiapositiivi (3*4 cm) säilitatakse Geoloogia Instituudi arhiivis.
KoostanudK. Müürisepp 11.04.1991 (parandused 2002)
Asukoht Keskkonnaportaali kaardirakenduses:Ava objekti asukoht Keskkonnaportaali kaardirakenduses
keskkonnaportaal.ee/...
Asukoht: peida ,kuva
Ürglooduse objekti kohanimiHarju maakond, Maardu linn